Vandringspris

DDK:s Vp till provets bästa klubbhund

2016 Gruvas fjellbruden äg kristian Svensson

2015 Kvindölens Mira äg: göran magnusson

2014 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2013 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2012 Bloksbergs Essie II, äg Dick Edman

2011 Målle, äg Lars-Erik Dahlgren

2010 Tisäters Eros, äg Peder & Pernilla Jansson

2009 Tisäters Eros, äg Peder Jansson

2008 SJCH RR Molly, äg Robert Eriksson

DDK:s Vp till bästa rådjurshund

2016 Gruvas Fjellbruden äg Kristian Svensson

2015 Drevhöjdens Faxe äg Göran Bryntesson

2014 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2013 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2012 Grenebackens Apollo, äg Göthe Jensen

2011 Målle, äg Lars-Erik Dahlgren

2010 Tisäters Eros, äg Peder & Pernilla Jansson

2009 Tisäters Eros, äg Peder Jansson

2008 J SVCH Stejo, äg Joakim Karlsson

Kennel Vinbergets Vp Bästa All-round Hund

2016 Stutfots Ö-timber äg germund Lie

2015 kvindölens mira äg göran magnusson

2014 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2013 Majbergets Otti, äg Herbert Almgren

2012 Bloksbergs Essie II, äg Dick Edman

2011 Ackers Friska, äg Mikael Tranberg

2010 TK Max, äg Tone & Björn Arild Aalborg

2006 SoNJCH Simson, äg Stein Wahlström

2005 Nicke, äg Hans Svensson

2004 Majbergets Laijka, äg Nils Lorentzon

2003 Dölstuens Castor, äg Tone & Björn Arild Aalborg

2002 UoJCH Gäddegårdens Stej, äg Leif Borg

2001 Zita, äg Börje Holgersson

1999 SoNJCH Naveruds Grim III, äg Mathias Nilsson

1998 Ami, äg Tomas Karlén

1997 Ami, äg Tomas Karlén

1995 JCH Gäddegårdens Kaj, äg Leif Borg

1994 Naveruds Belly

1992 SJCH Vinbergets Danita, äg Göran Larsson

Gösta Munthers Vpr till bästa utställningshund och harhund inom Dalslands DK

2016 Häggingåsens Vicky äg lars-ove Bränninggård

2015 Torpmyrens Tanjer äg Bror Bäck

2013 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2008 SJCH RR Molly, äg Robert Eriksson

2002 Orremossens Fia, äg Tomas Karlén

1997 Ami, äg Tomas Karlén

1994 Bella, äg Åke Ahlbom

1993 Bella, äg Åke Ahlbom

1992 SJCH Vinbergets Danita, Göran Larsson

1989 VoJCH Kvarntjärnets Bonzo, äg Gert Edman

1986 VoJCH Klinga, äg Gert Edman

1985 Nelly, äg K&J Råberg

1984 Nelly, äg K&J Råberg

1983 Bessy, äg Herbert Jonsson

Gösta Munthers Vandringspris till Dreverklubbens bästa rävhund

2015 kvindölens mira äg göran magnusson

2014 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2013 Majbergets Otti, äg Herbert Almgren

2006 SoNJCH Simson, äg Stein Wahlström

2001 Zita, äg Börje Holgersson

1999 SoNJCH Naveruds Grim III, äg Mathias Nilsson

1994 Naveruds Belly, äg Bror Eriksson

1991 SJCH Drewtunets Wajo I, äg Walde Dahlstrand

1985 Naveruds Nalla IV, äg Bengt Larsson

1980 Naveruds Otti, äg Olof Krokström

DDK:s Vp till bästa rådjurshund

2016 Gruvas Fjellbruden äg Kristian Svensson

2015 Drevhöjdens Faxe äg Göran Bryntesson

2014 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2013 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2012 Grenebackens Apollo, äg Göthe Jensen

2011 Målle, äg Lars-Erik Dahlgren

2010 Tisäters Eros, äg Peder & Pernilla Jansson

2009 Tisäters Eros, äg Peder Jansson

2008 J SVCH Stejo, äg Joakim Karlsson

Dalslands DK Vp till bästa lag SM-kval

2013 Dalsland

2014 Dalsland

2015 Dalsland

2016 Värmland

2017 Dalsland

Dals DK:s Vp Årets hund Utställn, spår o drevprov

2016 Hedvattnets Asterix äg Kenneth Edman

2015 J SEVCH Häggingåsens Vicky äg Lars-ove Bränninggård

2014 J SEVCH Örnfjordens Pepzi, äg Tobias Lundh

2013 J SEVCH Sjöstens Leija, äg Henrik Karlsson

2005 SVCH Tango, äg Jörgen Einarsson

2004 SVCH Trajåsens Gizzmo, äg Mathias Nilsson

Tisäters Kennels Vp För Bästa Dalslandsuppfödning

2016 Hedvattnets Kennel Göran Magnusson Bengtsfors

2015 Fredrik Svensson Färgelanda

2014 Fredrik Svensson Färgelanda

2013 Majbergets Kennel, äg Herbert Almgren o Linus Eklund

2012 Grenebackens Kennel, äg Göthe Jensen

Torpmyrens Vp DDK:s Bästa unghund

2016 Hedvattnets Asterix äg kenneth Edman

2015 Torpmyrens Tanjer äg Bror Bäck

2014 Drevhöjdens Faxe, äg Göran Bryntesson

2013 Lazer, äg Daniel Drottz

2012 Grenebackens Apollo, äg Göthe Jensen

2011 Torpmyrens Ouzo, äg Dick Edman

2010 Aschums Diana, äg Göthe Jensen

Valbodalens Kennels Vp Till Bästa Hane

2016 Hedvattnets Asterix äg Kenneth Edman

2015 drevhöjdens faxe äg Göran Bryntesson

2014 Drevhöjdens Faxe, äg Göran Bryntesson

2013 Kapten Krut, äg Göthe Jensen

2012 Grenebackens Apollo, äg Göthe Jensen

Valbodalens Kennels Vp Till Bästa Tik

2016 Häggingåsens Vicky äg Lars-ove Bränninggård

2015 Kvindölens mira äg göran magnusson

2014 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2013 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2012 Blokbergs Essie II, äg Dick Edman

Valbodalens Trojas Vp för Bäckeforsprovets bästa hund

2016 Häggingåsens Vicky äg Lars-Ove Bränninggård

2015 kvindölens mira äg göran magnusson

2014 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2013 Kvindölens Mira, äg Göran Magnusson

2012 Bloksbergs Essie II, äg Dick Edman

2011 B´lunds Målle, äg Lars-Erik Dahlgren

2010 TK Max, äg Tone & Björn Arild Aalborg

2009 Tisäters Eros, äg Peder Jansson

2008 SJCH RR Molly, äg Robert Eriksson

Värmland DK Vp till bästa harhund

2016 Stutfots Ö-Timber äg. Germund Lie

2015 bergeråsens Wille äg Joakim Karlsson

2014 Naveruds Ulla-Bella I, äg Ingemar Johansson

2013 Bloksbergs Essie II, äg Dick Edman

2012 Blokbergs Essie II, äg Dick Edman

2011 Valbodalens Troja, äg Fredrik Svensson

Kvindölens Miras vp provets bästa hund

2016. Stutfots ö-timber äg. Germund Lie